ZAČETEK BRALNE ZNAČKE NA PODRUŽNICI

Danes smo na podružnici vstopili v svet branja. Na začetku ure so nam tretješolci recitirali pesem Toneta Pavčka Branje, prvošolci pa pesem Nika Grafenauerja Sam. Na obisk smo povabili gospo Silvo Karim, ki nam je predstavila japonsko gledališče kamišibaj in nam ob svojih čudovitih umetninah povedala nekaj pravljic. Med njimi je bila tudi pravljica Martinovi troti, ki jo je Silvi povedal oče naše sosede Ančke Jurjeve. Gospo in njenega moža smo povabili na obisk. Gospa Ančka nam je povedala 100 let staro pesmico o Zajčku. Prvošolcem smo podelili knjigo, ki jih bo spominjala na 1. razred. Za konec smo vsi skupaj zapeli pesmico.

Učencem želimo, da bi vedno radi posegali po dobrih knjigah, ki bodo bogatile njihova življenja.

učiteljice