Učenci 3. razreda v šoli v naravi

Med bujnim mediteranskim rastjem, kjer oljke, ciprese in bori dajejo senco, kjer dišita rožmarin in sivka, se nahaja Dom Burja. Tu so učenci 3. razreda skupaj z učitelji od 21.9. do 25.9.2015, prebili pet poučnih in prijetnih dni. Poleg tečaja plavanja so tretješolci spoznavali rastje slovenskega primorja, raziskovali življenje v pasu bibavice, obiskali vrt kaktusov,  seznanili so se z življenjem solinarjev in načinom pridelave soli, sešili so dišavno vrečko, obiskali park Forma vivo, se z ladjo Solinarko popeljali do Pirana, občudovali mestne znamenitosti in si v Akvariju pobliže ogledali prebivalce našega morja.  Preživeli so zanimiv teden, spoznali veliko novega, se učili samostojnosti, skrbeli drug za drugega, si pomagali, se spodbujali in utrdili prijateljske vezi.

Heidi Rodman Sever