Teden otroka na OŠ Col

Ob Tednu otroka smo v prvi triadi na matični šoli popestrili pouk z raznoraznimi dejavnostmi.

V ponedeljek smo se zunaj naužili svežega zraka in se skupaj podružili med igro na igralih. V torek smo dobili prav poseben obisk, saj nas je obiskal g. Mitja Pregelj, ki nam je predstavil poklic poštarja. Za tem smo si po razredih naredili poštne kotičke s poštnim nabiralnikom, kamor bomo čez leto oddajali naša »prijazna pisma« za svoje sošolce.

V sredo smo učenci prvega in drugega razreda v šolo prinesli svoje najljubše igrače, učenci tretjega razreda pa smo v šolo prišli z »odštekanimi frizurami« in prinesli svojo najljubšo družabno igro. Odmori so bili ta dan res zabavni, saj smo imeli veliko iger in igrač za igranje.

V četrtek je bil dan brez šolske torbe in brez domače naloge. Ta dan smo izvedli Karitasove delavnice in Tek za podnebno pravičnost, kjer smo se res izkazali.

Zadnji šolski dan v tem tednu smo tretješolci prišli v šolo kar v pižamah. V triadi smo dan začeli s kamišibajem, ki sta nam ga zaigrali dve naši učiteljici ga. Smiljana in ga. Mojca. Navdušeno smo pojedli tudi slavnostno malico. Ob koncu pouka smo si ogledali še krajšo risanko in tako zaključili ta krasen Teden otroka.

Nives Hladnik