Pohod na Sveti Duh

Na lep sončen petek, smo se odpravili na pohod na Sveti Duh. Strmo pot proti vrhu so nam  polepšale spomladanske cvetlice, ki so ravnokar odpirale svoje cvetove. Opazovali smo žafrane, velike in male zvončke, črne in zelene telohe, jetrnike ter trobentice. Na vrhu smo pozvonili in vsak si je nekaj zaželel. Po malici smo raziskovali po gozdu, plezali po drevesih in prisluhnili ptičjemu petju. Učenci so dobili nalogo, da si vsak izbere en predmet v naravi in ga prinese v šolo. Vračali smo se po poti proti Strlicam, kjer smo si ogledali bunker in se na zadnjih zaplatah snega prijetno osvežili. Po gozdni poti smo prišli do Trševja in se po glavni cesti vračali nazaj proti Podkraju. V šoli smo naredili razstavo naravnih predmetov, ki so jih učenci nabrali ob poti.

Mojca in Katja