4. dan šole v naravi

Danes smo se podali na novo pustolovščino. Z orientacijskim pohodom smo se prav pozabavali. Sprehodili smo se do Parecaga, od koder smo videli gojišče školjk. Merili smo temperaturo jezera, morja ter ugotavljali pH vrednost morske vode itd. Po pohodu smo se malo premočeni vrnili, a ostali so nam lepi spomini.
Po kosilu smo se po navodilih podali v raziskovanje okolice doma. To je bilo za vse prav posebno doživetje, kajti svetili smo si z lučkami in v temi odkrivali zanimivosti okolice.
Kmalu zatem smo se poučili o tem, kako se pripravi izvrstne školjke – klapavice, ki so skoraj vsem šle v slast.
Tudi danes smo doživeli marsikaj novega, a nam trenutno zmanjkuje časa, saj potekajo intenzivne priprave na večerno zabavo s plesom. Več o vsem jutri in doma. Lep pozdrav.

Svetlana Bušen