Obvestilo o novem odloku vlade

Obveščamo vas, da je vlada RS 17. 1. sprejela nov odlok o urejanju izjem o karantene po visokorizičnem stiku z okuženo osebo.

Nov odlok omogoča učencem nadaljevanje šolanja v šoli, kljub potrjeni okužbi katerega od njihovih sošolcev ali učiteljev.

Ob potrjeni okužbi enega od učencev se bodo morali zato vsi učenci samotestirati vsak dan, 7 dni od zadnjega stika z okuženim.

Zato staršem pripada 20 kompletov za samotestiranje na učenca vsak mesec. Prevzamete jih v lekarni na enak način kot dosedaj.

Po izkušnjah naše šole, se okužba med učenci ni razširila tudi v času prejšnjih karanten, zato z velikim odobravanjem sprejemamo ta odlok. Ob upoštevanju ostalih ukrepov (nošenje mask, razkuževanje in umivanje rok in ostajanje v mehurčkih) lahko preostanek šolskega leta izpeljemo popolnoma brez šolanja na daljavo.

Hvala za vaš trud pri premagovanju epidemije in vaše sodelovanje pri izvajanju našega dela,

Jernej Ferjančič
ravnatelj OŠ Col