Dnevni arhiv: 16 februarja, 2022

Ekskurzija predmetne stopnje

V ponedeljek in torek smo razredi predmetne stopnje izvedli šolsko ekskurzijo v Obsredozemske pokrajine. Odpravili smo se na Kraški rob, kjer smo iz Socerba opazovali Tržaški zaliv, proučevali Sveto jamo ter se v Ospu povzpeli do plezališča. Ekskurzijo smo zaključili z nabiranjem školjčnih lupin v Ankaranu. Kljub malo slabšemu vremenu smo izpeljali načrtovane oglede in se naučili veliko novega. Maruša: »Zanimiva mi je bila ponvica v jami, saj je imela vodo, to pa pomeni, da nimamo grehov  😊« Ela: »Všeč mi je bilo nabiranje školjk, saj smo jih s pomočjo delovnih listov tudi poimenovali.« Doroteja: »Najbolj všeč mi je bilo...

ZIMSKA ŠOLA V NARAVI – drugi dan

Danes nas vreme ni razvajalo, vendar se nismo vdali. Tisti, ki smo včeraj prvič stali na smučeh, smo danes že vijugali po progi Brdo. V popoldanskem času smo gradili lesene mostove, spirale in druge konstrukcije. Pisali smo pismo našim potomcem, v katerem smo se spraševali, kaj lahko sami storimo za kvalitetnejše življenje in zdravo okolje. Po večerji pa smo obiskali laufarijo in si ogledali cerkljanske maske. Heidi RS