Dnevni arhiv: 2 februarja, 2022

Moj sanjski stroj

Učenci prvega in drugega razreda so imeli nenavaden tehniški dan. V sodelovanju z Regijsko razvojno agencijo ROD Ajdovščina smo se povezali v projekt v okviru mednarodne pobude MyMachine (Moj sanjski stroj). Mentorice tega projekta smo si predhodno ogledale prvo učilnico TORCH v Srednji ekonomski šoli Roška v Ljubljani. Torch metodologija se ukvarja s procesi inoviranja in ustvarjanja novih idej. Učilnica ponuja učencem stimulativno učno okolje. Po teh metodah smo tudi z našimi učenci izvedli tehniški dan: preko iger, kjer je najpomembnejše skupinsko sodelovanje, iskanju rešitev pri določenih nalogah, uporabi možganske nevihte ter uporabi vseh čutil, nazadnje »ustvarili« vsak svoj sanjski...

Informativni dnevi tudi letos na daljavo

Z okrožnico MIZŠ iz 31.1. smo bili obveščeni, da bodo tudi letošnji informativni dnevi 11. in 12. februarja izvedeni na virtualni način. Vse informacije o informativnih dneh in vpisu v srednje šole najdete na:       https://www.gov.si/teme/vpis-v-srednjo-solo/ V petek, 11. 2., pouka za 9. razred ne bo, učenci NE pridejo v šolo, ampak spremljajo virtualne predstavitve šol od doma. Jernej Ferjančičravnatelj OŠ Col