MEDNARODNO PRIZNANJE SEDMOŠOLKI SANDRI PREGELJ

otroski-likovni-bianaleV sredo, 11. novembra, je bilo na Osnovni šoli Božidarja Jakca v Ljubljani slovesno odprtje mednarodne likovne razstave, 2. otroškega likovnega bienala. Likovni dogodek je vsako drugo leto organiziran v spomin na slavnega umetnika Božidarja Jakca, po katerem se njihova šola tudi imenuje. V želji, da bi negovali spomin na velikega mojstra risbe in grafike, je bil likovni natečaj namenjen risbi v vseh njenih izraznih oblikah.

Strokovna žirija je izmed številnih prispelih del izbrala tiste, ki so najbolj izvirna, domiselna in izrazno močna. Podelila je devet nagrad in šest priznanj, ki so jih prejeli avtorji iz Slovenije in drugih držav. Ena izmed prejemnic priznanja je tudi učenka naše šole, Sandra Pregelj iz 7. razreda. Čestitamo!

Silva Karim